Dětský domov a Základní škola Ledce

 

Informace o našem domově naleznete na stránkách www.ddledce.cz

 

 

V našem zařízení nalézají útočiště a péči laskavých odborníků děti od 3 do 18 let, jimž soud nařídil ústavní výchovu. Někteří se po dovršení 18 let, za podmínky dalšího studia, rozhodnou pobyt dobrovolně prodloužit.

Dětem v 6 rodinných skupinách se snažíme poskytnout bezpečné zázemí pro jejich další vývoj.

Způsob života dětí je přizpůsoben životu v rodině. Má tak podobu samostatných rodinných bytů, které lépe navozují typické rodinné prostředí. Děti mají v každé skupině k dispozici běžné domácí zázemí – pokoje, obývací místnost, kuchyňku.

Součástí dětského domova je základní škola praktická a základní škola speciální, děti však  navštěvují i školy další. Pozitivní alternativu trávení volného času dětem našim i dětem z okolí zajišťuje Školní klub Zámeček, který je též naší součástí. Děti různého školního věku se celoročně mohou zapojit v těchto aktivitách: stolní tenis,keramika,břišní tance, hip-hop, posilovna.

Průběžně vyhledáváme další zájmové činnosti.

Přilehlý lesopark je vhodný k relaxaci a odpočinku.

 

Dětský domov je umístěn v historických budovách bývalých lázní Šternberk v obci Ledce u Slaného.

Od počátku 19.století bývaly železité a slatinné lázně ve Šternberku slavné. Známí pražští lékaři je často ordinovali svým pacientům (manželé Palačtí, J.Jungmann, K.H.Borovský). Úlevu zde nacházely osoby např. chudokrevné, trpící křivicí, slabých nervů.

Sláva lázní dávno pohasla, minulost tohoto místa zapadá pomalu v zapomnění. Život z těchto míst však nevymizel. Ticho a klid lázeňského prostředí nahradil křik dětských hlásků.   

Kdysi vyhlášená rodinná intimita, porozumění a pohoda lázeňského prostředí přesto zůstává.

 

 

Dětský domov a Základní škola, Ledce 55
273 05 Smečno